Oddział Wewnętrzny ponownie funkcjonuje

W nocy z 17 na 18 lipca br. na dwa tygodnie przed wymaganym terminem, uruchomiony został Oddział Wewnętrzny Szpitala Powiatowego w Kętrzynie. Wymagane przepisami zabezpieczenie kadry medycznej pozwoliło na jego ponowne otwarcie. Dyrekcja Szpitala oraz władze Powiatu planują zwiększenie obsady lekarzy internistów, którzy mogliby pracować w szpitalu. Przyjmowani są zarówno pacjenci planowi, jak i w trybie interwencyjno-ratunkowym. Już w pierwszych dniach funkcjonowania nowo otwartego oddziału chorób wewnętrznych okazało się, że obłożenie pacjentów na tym oddziale przekroczyło 50% stanu. W chwili obecnej zakończyły się prace związane z wyborem wykonawcy na remont toalet na salach chorych oraz łazienek ogólnodostępnych. W najbliższy piątek 31 lipca rozpoczną się już tam prace budowlane. W sierpniu planowane jest rozpoczęcie procedury przetargowej na zakup wyposażenia tego oddziału, w wyniku czego zakupione zostaną oprócz niezbędnego sprzętu także wszystkie łóżka szpitalne na oddziale chorób wewnętrznych.