Zgłaszając się w Izbie Przyjęć należy posiadać:
1. Skierowanie do szpitala;
2. Ważną legitymację ubezpieczeniową (ewentualnie ostatni odcinek renty lub emerytury);
3. Dowód osobisty;
4. Wyniki badań wykonanych podczas leczenia ambulatoryjnego;
5. Karty informacyjne z wcześniejszych hospitalizacji;
6. Wynik grupy krwi/krewkarta

Posiadanie wyżej wskazanych dokumentów nie dotyczy pacjentów, którzy; zgłaszają się do szpitala lub są do niego kierowani w trybie pilnym, z ostrymi zachorowaniami lub po wypadku.
Po przyjęciu w Izbie Przyjęć, pacjent zostaje przekazany do oddziału, w którym będzie hospitalizowany, zgodnie ze skierowaniem.
Odzież osobista pacjentów przechowywana jest w magazynie odzieży. Za pieniądze i inne przedmioty wartościowe Szpital nie odpowiada (można je złożyć w depozycie i odebrać za pokwitowaniem w dniu wypisu ze szpitala).
Ponadto pacjent zgłaszający się do szpitala powinien wziąć ze sobą przybory toaletowe, szlafrok, piżamę i kapcie.